o mnie

bio

Bohdan Imiela grający na chocalho

Mam na imię Bohdan Imiela.

Od blisko 20 lat gram na instrumentach perkusyjnych, animuję środowisko miłośników samby i udzielam się w projektach edukacyjnych.

Oprócz bębnów brazylijskich uwielbiam także bliskowschodnie bębny obręczowe i instrumenty perkusyjne używane w klasycznej muzyce Indii. Studiuję również inne rytmy i instrumenty z Ameryki Łacińskiej.

projekty edukacyjne

Bohdan Imiela grający na surdo

Zorganizowałem i przeprowadziłem kilkaset rozmaitych warsztatów perkusyjnych. Głównie związanych z sambą i rytmami brazylijskimi.

Prowadziłem między innymi:

• regularne grupy warsztatowe
  • zespoły muzyczne
  • zajęcia dla dorosłych, młodzieży, dzieci
  • warsztaty integracyjne i team building’owe dla firm
  • kursy mistrzowskie dla uczniów szkół muzycznych
  • indywidualne lekcje i konsultacje

Opublikowałem serię artykułów „Graj sambę” w magazynie Perkusista.

Zorganizowałem cztery edycje Festiwalu Raban - największej imprezy integrującej środowisko polskich miłośników samby batucady.

projekty muzyczne

Bohdan Imiela na scenie

Na przestrzeni lat, uczestniczyłem w niezliczonej ilości projektów muzycznych.
Oto kilka najciekawszych:

Sete Rios

Kilkunasto-osobowa orkiestra perkusyjna, zasilana przez brazylijskich wokalistów. Zespół wykonywał zarówno energetyczne bateria show wzorowane na aranżacjach brazylijskich szkół samby jak i najpopularniejsze piosenki, które zapisały się w historii karnawału.

Faustina Calavera

Działający we Wrocławiu międzynarodowy zespół grający cumbię i chichę.

Mombé

Międzynarodowy kolektyw podróżujących muzyków. Miałem przyjemność brać gościnny udział w nagraniu dwóch albumów.

Bloco X

Międzynarodowy kolektyw skupiający pasjonatów samby z całej Europy i nie tylko.

Yage Mind

Wrocławski projekt mieszający elektroniczne beat'y z żywą gitarą, fletami i perkusjonaliami.

dj bugi

Oprócz studiowania perkusjonaliów okazjonalnie występuję jako dj, a w wolnych chwilach produkuję muzykę elektroniczną.